Vi förvandlar dina affärer till ett rent nöje!

Våra arenor erbjuder fantastiska mötesplatser för dig och dina affärskontakter.

Vilken arena är du intresserad av?

Scandinavium som lyser upp i den mörka kvällen. Utanför arenan kör bilar och i bakgrunden syns Gothia Towers.

Scandinavium

Ljus från Ullevis pelare lyser upp arenan. Runtom är det mörkt.

Ullevi

En av entréerna till Gamla Ullevi sedd från en gatukorsning.

Gamla Ullevi

Vill du veta mer om vilka möjligheter som finns på våra arenor? 

Välkommen att kontakta oss!

Johan Nyth.

Johan Nyth

Säljchef B2B/Event och kommersiellt ansvarig Gothenburg Horse Show johan.nyth@gotevent.se 031-368 44 95
Lennart Larsson.

Lennart Larsson

Säljare B2B/Event lennart.larsson@gotevent.se 031-368 44 85
Peter Olsson.

Peter Olsson

Säljare B2B/Event peter.olsson@gotevent.se 031-368 44 55
Therese Conradsson.

Therése Conradsson

Säljare B2B/Event therese.conradsson@gotevent.se 031-368 44 89
Agneta Solberg.

Agneta Solberg

Säljkoordinator agneta.solberg@gotevent.se 031-368 44 80
Eva Pousette.

Eva Pousette

Försäljning- & sponsorkoordinator eva.pousette@gotevent.se 031-368 44 87
På Pouls Restaurang står flera goda á la carte-rätter på menyn.

Ladda upp med en à la carte på Pouls restaurang

Sober miljö och förstklassig à la carte kännetecknar Pouls restaurang. Restaurangen är döpt efter arkitekten bakom Scandinavium och ligger i direkt anslutning till våra loger.

Pouls Restaurang